středa 26. dubna 2017

Zapojení Laserové tiskárny Samsung SL-M2070W přes WiFi a infolinka od O2 - 800 020 202

Poslední dobou jsem toho moc nepsal, ale napsal bych teď jednu zajímavější "akci", která stála za to.

S jednou paní doktorkou z Prahy jsme se domluvili, že ji pomůžu pořídit zapojit a proškolit ji na novém multifunkčním zařízení (skener, tiskárna a kopírka). Vybral jsem drobečka Laserovou tiskárnu Samsung SL-M2070W, koupili jsme ji v Alze v Praze v Holešovicích za krásných 2990 Kč. Potom jsme ji byli zapojit do ordinace paní doktorky v Praze na Žižkově na ulici Olšanská.

V ordinaci měla notebook, pevnou linku připojenou drátovým telefonem (funkční), k němu na stejné číslo bezdrátový IP telefon do ručky (nefunkční) připojený k routeru a modemu v jednom, do kterého měl být údajně připojený internet, který ji od chvíle, kdy začal být placen, nešel.

Volal jsem na infolinku O2, abych zjistil, jaké služby a jaký hardware poskytli paní doktorce. A tady první dojem z O2 z infolinky 800 020 202. Po vytočení čísla a započetí hovoru s automatem (robotem), než se vůbec něco ozvalo po "zvednutí", celých 28 vteřin bylo úplně ticho, ani melodie, pípnutí, nějaké slova, absolutně ní, až po těch 28 vteřinách! V té době jsem to už malém položil, melmjsem pochybnosti zda volám, nebo ne. Na telekomunikační společnost mi to přijde docela trapas. No pak jsem se už tedy dobral k operátorovi a začal řešit svůj problém. Mluvil jsem celkem se třemi lidmi, kteří si mě různě přepojovali.

Služba IP telefonů nebyla vůbec aktivní ani od O2, někdy dříve to tam zapojil kdoví kdo a kdoví kdy. Vše okolo něj se odpojilo a schovalo, a domluvilo se koupit nový analogový telefon bezdrátový do stojanu.

Router (a modem v jednom), který byl připojen, nebyl od O2, ale od kdoví koho, ten od O2 byl v originální krabici pod stolem. Dále na stěně byla krabička se zásuvkou na Linuxu, která vedla do routeru / modemu, ale v ní nebyl signál. Místo toho signál vedl po dvou statcích vedených na holou bokem z krabičky. Na ně se dala rozdvojka na telefon a linku do modemu / routeru a voalá, už běžel telefon i internet. :-)

To byla ta nepříjemnější část. A pak přišla na řadu zábava, zapojení Laserové tiskárny Samsung SL-M2070W přes WiFi. Zapojoval jsem ji k notebooku, na kterém byly ještě Windows Visty. Bylo jí nejprve potřeba připojit k počítači, nainstalovat ji a ovladače s CD a poté se tiskárna přes kabel nastavila na připojení přes WiFi a připojila do sítě a k počítači. To jsem ještě nedělal. :-)

Byl to pestrý , zajímavý den plný nových zkušeností. :-) Těším se na něco dalšího podobného. :-)